Poznanie Przeszłości

16 grudnia 2016
Kategorie: Z innej beczki

Projekt „Rodzimowiercy na swoim”

Opublikowano: 16.12.2016, 17:24

r

Logo RKP, który jest organizatorem akcji.

Dłuższy już czas trwa projekt „Rodzimowiercy na swoim” i akcja zbiórki na zakup ziemii na cele rodzimowiercze. My, spadkobiercy religii naszych słowiańskich przodków, chcemy mieć swój skrawek ziemi aby, móc  w spokoju oddawać cześć naszym rodzimym Bogom i edukować społeczeństwo o naszej kulturze. Ale od początku, skąd cały pomysł?

 

przecinka

 

Obecnie Rodzimy Kościół Polski, jego członkowie i sympatycy, w celach kultowych korzystają z chramu pod Pruszkowem, który jest postawiony na prywatnej ziemi i z prywatnej inicjatywy. Uczestników świąt, ciągle przybywa i niedługo 30 arowa działka, może nie pomieścić wszystkich  – to jeden z powodów dla którego RKP rozpoczął dawno  wyczekiwany projekt.

Idea zakłada przede wszystkim, oczywista, zakup ziemi, nie mniejszej niż owe 30 arów, ale RKP marzyłaby się działka kilkuhektarowa zlokalizowana w centralnej Polsce, która by posiadała linię brzegową, rzeki lub jeziora, potrzebną w celach kultowych. Teren musi być jak najbardziej ekologiczny, najlepiej położony przy lesie.

Na działce, powstaną w pierwszej kolejności święty gaj i świątynia. RKP chciałby wznieść tutaj też całoroczną, słowiańską wioskę i gród, a także wiele innych obiektów. Jeżeli byłoby to możliwe, związek chciałby, w pobliżu stworzyć miejsce dla ludzi, którzy by chcieli się tutaj osiedlić, tworząc coś na kształt rodzimowierczego osiedla.

mapaXX

Jeden z możliwych wariantów rozmieszczenia obiektów

Żeby móc rozpocząć rozglądać się za jakąkolwiek działką, RKP potrzebuje minimum 150 tysięcy złotych. Od jakiegoś czasu trwa zbiórka pieniędzy na stronie Zrzutka,pl. Kupiona ziemia będzie w jurysdykcji Rodzimego Kościoła Polski, co zapewnia jej stały, bezpieczny rodzimowierczy charakter. Teren będzie dostępny dla wszystkich, którzy są rodzimowoiercami, czy po prostu interesuje ich słowiańska kultura, jednak tym razem nie będzie to li tylko skansen, ale prawdziwe, tętniące, życiem, miejsce.

Zbiórkę można wesprzeć przez wspomnianą wyżej stronę, lub bezpośrednio przelewając pieniądze na konto PKO BP. SA Oddział I Końskie, 14 1020 2629 0000 9102 0118 9752. Powstała także myśl, aby mozna było wspierać projekt przez wysłanie wiadomości SMS. W razie wątpliwości, lub aby dowiedzieć się więcej można pisać na maila RKP, lub skontaktować się przez FB.

 

przecinka

 

Filmy:
Film promocyjny

Wizualizacja projektu

Jeszcze trochę informacji

Świątynia w 3D:
15036323_1862855113937885_2027441227506394243_n
swa

sw

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.